Soğutma Çözümleri

Verimliliği yüksek ve çağa ayak uyduran teknolojiye sahip soğutma çözümleri ile memnuniyet odaklı hizmet vermekteyiz. Mekâna göre sistemleştirilen pek çok soğutma sistemini kaliteli biçimde sunmaktayız.

Yerden ve Duvardan Soğutma

Yerden ve duvardan soğutma sistemleri kışın aynı şekilde ısıtma sistemleri olarak çalışabilmektedir. Bu sayede tek bir sistem ile dört mevsim verim alınabilmektedir. Bu sistemlerin kurulumu için yüzeylerin yapısı dikkate alınır. Ayrıca bu sistemin ekonomik olması ve sistemden tam verimi alabilmek için kullanılan ortamın ısı yalıtımı da iyi olmalıdır.

Split Klima ile Soğutma

Split klima ile soğutma daha küçük ve genellikle bağımsız alanlar için kullanılır. Örneğin evdeki bir odayı soğutmak için split klima tercih edilebilir. Ayrıca bu sistemin kullanılacağı alana göre çeşitlenen seçenekler mevcuttur. Bunlara örnek olarak salon tipi, duvar tipi split klima çeşitleri verilebilir.

VRF ile Soğutma

Değişken soğutucu akışkan debili klima sistemi anlamına gelen VRF ısıtmada olduğu gibi soğutmada da ısı ihtiyacının değişiklik gösterdiği alanlara sahip yapılarda kullanılır. Buna oteller, tiyatro ve sinemalar örnek gösterilebilir. VRF sistemleri ile yapının farklı alanları farklı ısılarda ayarlanabilir.

Fan-Coil ile Soğutma

Fan-coil sistemi ile hem ısıtma hem de soğutma gerçekleştirilebilir. Fan-coil sisteminde hava alınır, ısıtılır veya soğutulur, ortama geri verilir. İki tipi olan bu sistem genellikle büyük alışveriş merkezlerinde kullanılır. Fan-coil sistemlerinin tipleri iki borulu ve dört borulu olarak bulunmaktadır. Fan-coil kullanımı ile ısıtma ya da soğutma işleminin yanı sıra hava kalitesi de arttırılabilir.

Klima Santrali ile Soğutma

Klime santrali ile soğutma sisteminde aspiratör ve vantilatör kullanılır. Aspiratör ortamdaki havayı mekanizmanın içine alır. Vantilatör ise sistem içerisinde ısısı ayarlanan havayı dışarıya geri verir. Bu sistem ile enerji tasarrufu sağlanabilmektedir. Ayrıca klima santrali yöntemi hem ısıtma hem de soğutma için konforlu bir yöntemdir.

Her alana uygun soğutma sistemlerimiz ile hizmet vermekteyiz. Büyük ya da küçük, bağımsız ya da bağımlı her alan için soğutma hizmetimiz mevcuttur. Alanınıza uygun soğutma çözümleri için firmamızın kalitesi ile kusursuz hizmet alabilirsiniz.