Havalandırma Çözümleri

Soluduğumuz hava adına sistemler hava çözümleri ile daha yaşanılabilir, rahat nefes alınabilir alanlar yaratmaktadır. Bu sistemler ortamdan kirli havanın uzaklaştırılması ve temiz hava alanının yaratılması prensibine dayanır.

Otopark Havalandırma Sistemleri

Hem büyük alanların, hem konutların hem de şehirlerin otopark alanları bulunmaktadır. Sıkça kullanılan bu alanların havalandırılması sağlık için çok önemlidir. Ayrıca kapalı otopark gibi alanlar için havalandırma bulundurmak yasal zorunluluktur. Otopark havalandırma sistemleri bir yandan hava temizliğini sağlarken bir yandan da yaşanabilecek afetler için çözüm sunar.

Endüstriyel Havalandırma Uygulamaları

Endüstriyel havalandırma uygulamaları sanayi tipi işletme, fabrika gibi yerler için geliştirilen sistemlerdir. Buralarda oluşan zararlı gazlardan ortamı arındırmak adına bu havalandırma yöntemleri kullanılır. Yalnızca gazların var olduğu alanlara değil yayıldığı iç kısımlara da endüstriyel havalandırma uygulamaları ile erişilebilir.

Mahal Basınçlandırma

Bir yangın durumunda kaçılacak olan güvenli mekânlara duman girişini önlemek adına mahal basınçlandırma uygulanır. Bu sayede insanların çıkış alanı korunaklı olur ve itfaiye yangına bu yollardan kolayca müdahale edebilir. Mahal basınçlandırma otomatik ya da manuel olarak kullanılabilir.

Jet Fan Sistemi

Jet fan sistemi sınırlı kapalılığı bulunan otopark ve tünel gibi mekânlarda kullanılır. Jet fan sistemi sayesinde bu bölgelerdeki hava akımı kontrol edilebilir ve yönlendirilebilir. Bu sistem alanına uygun olarak hem ekonomik hem de konforlu bir seçenektir.

Mahal Egzoz ve Taze Hava Sistemleri

Mahal egzoz ve taze hava sistemleri ile iki hava birbirine karışmaz ve hava koşullandırılır. Birbirine karışmayan egzoz ve taze hava birbirlerine enerji verir, hava bu biçimde koşullandırılır. Mahal egzoz ve taze hava sistemlerinin temel parçaları aspiratör ve vantilatördür.

Klima Santrali ile Havalandırma

Klima santralleri ısıtma, soğutma, filtrelendirme, nem alma ya da verme gibi pek çok alanda olduğu gibi havalandırma alanında da kullanılır. Klima santralleri ile ortam havalandırılırken aynı zamanda hava arındırılabilir. Hem konforlu olan hem de avantajlı özellikleri bulunan klimalar günümüzde sıkça tercih edilmektedir.

Havalandırma yapacağınız alana ve aradığınız özelliklere göre tercih edebileceğiniz pek çok havalandırma çözümleri uygulamamız bulunmaktadır.